OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA PT „PRACA NAD SOBĄ – NIE LADA WYZWANIE”

Członkowie Rady Studentów Niepełnosprawnych 26 kwietnia 2017 r. mieli przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt „Praca nad sobą – nie lada wyzwanie”. Konferencja odbyła się w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Jej kierownikiem był dr hab. Paweł Prüfer prof Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim z dr Anną Dobrychłop – sekretarzem konferencji.

Głównym celem konferencji było poznanie diagnozy oraz metod projektów analizowania wysiłków zmierzających do pobudzania aktywności u samego siebie ale również i społeczeństwa. Czynny udział w konferencji brało wielu wspaniałych pedagogów, psychologów, socjologów, teologów i terapeutów. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w certyfikowanych warsztatach szkoleniowych pt „Technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny i edukacyjny dzieci i młodzieży”, prowadzonych przez wybitnego pedagoga i terapeutę profesora Mariusza Zbigniewa Jędrzejko, dyrektora Centrum Profilaktyki Społecznej.

Na konferencji mogliśmy wysłuchać wykładów wielu interesujących przemawiających, takich jak dr hab. Riccardo Campa, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie czy dr hab. Teresa Zubrzycka-Maciąg z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ogromne wrażenie zrobił na nas wykład dr Ireny Kamińskiej – Radomskiej – która przedstawiana jest jako wykładowca, adiunkt i trener etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego i sztuki wystąpień publicznych, certyfikowana z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety w Waszyngtonie, autorka książek i licznych artykułów oraz mentorka programu „Projekt Lady”’.

Konferencja była dla nas kolejnym ciekawym doświadczeniem i możliwością osobistego rozwoju. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie na tak wspaniałe wydarzenie.

Klaudia Lipnicka
Anita Skibińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *